Yeni Başlayanlar İçin Poker Oynama Rehberi

Poker oynamayı seviyor musun? Etrafınızdaki daha büyük elleri kazanmak ister misiniz? Doğru yerdesin. Poker bol şans gerektirir, ancak oyun aynı zamanda büyük beceri ve tecrübe gerektirir. Hem profesyonel olarak hem de eğlence için tüm dünyada oynanan yüzlerce farklı versiyonda geliyor. Bu inanılmaz kart oyunu öğrenmesi kolay ve burada her oyuncu kendi kaderini ustalaşıyor.

Kartların paketi

Tüm poker oyunları standart 52 kart paketi ile başlar. Oyunda el sayısına bağlı olarak, paketlerin sayısı arttırılabilir. Genel olarak, oyun sadece bir paket ile oynanır, ancak bugün kulüplerde oynanan tüm oyunlar 3–5 elden fazlasını kullanır ve oyunu hızlandırmak için iki farklı kontrast renk paketi kullanır. Profesyonelce oynamak için profesyonel gibi poker oynamayı öğrenmelisin.

Bir paket kullanılırken, diğer paket karıştırılır ve bir sonraki işlem için donatılır. İki paketi içeren bir oyun için, önceki oyuncu oyun devam ederken dağıtılan tüm kartları birleştirir. Onları karıştırıyor ve kartları sola doğru yerleştiriyor. Yeni paket tamamen dağıtıldığında, bir sonraki satıcı önceden monte edilmiş paketi alır ve bu oyun bitene kadar devam eder.

Poker oyununda puanlama
Poker çeşitli şekillerde oynanabilir, ancak pokerin el değerlerinden ve oyunun temel prensiplerinden haberdarsanız, herhangi bir tür poker oynamayı başarabilirsiniz. Pokerde, oyuncuların elleri en yüksekten en aşağıya doğru sıralanır. Temel oyun noktaları aşağıdaki gibi hesaplanır:

Bir Türden Beşi – En az bir joker kartın kullanıldığı en yüksek puan yapan oyuncu. Bir şakacı, dört ikili ya da iki tek gözlü jak olabilir.

Düz Fışkırtma – Joker karakterler kullanılmadığında, düz fışkırtma en yüksek puan alandır. 8, 7, 6, 5 ve 4 nolu yonca gibi bir dizide görünen aynı beş karttan oluşur. A, K, Q, J, ve 10, floş adı verilen özel bir floş türüdür.

Four of a Kind – Bu en çok gol atan ikinci. Burada aynı sayıdaki 4 kart kullanılır; 5. kart başka bir kart olabilir.

Full House – Bu çok renkli bir el. Bir rütbe 3 kart vardır; diğer 2 kart başka bir sıralamada olabilir. Bu, üç 8’ ve iki 5’ veya başka bir kombinasyon olabilir.

Flush – Flush, bir el aynı takımdan 5 kart üretebilir. Sıralı olmaları gerekmez. J, 9, 7, 2 ve A kulüpleri veya aynı türden bir kombinasyon olabilir.

Düz – Burada sırayla 5 kart el ile üretilmelidir. Bu kartların aynı takımdan olması gerekmez.

Üçlü – Bu kartların kombinasyonu aynı değerde 3 kart ve başka bir değer 2 kart gerektirir. 3 takım elbise ve 7 ve 4 kupa gibi olabilir.

İki çift – Bir sıradaki ve bir başka farklı çiftteki bir çift kart üretilebilir. 5. herhangi bir rastgele kart olabilir. QQ, 77 ve 4 gibi olabilir.

Bir çift – Bu, sık sık üretilen kombinasyondur ve aynı değerde 2 karta sahiptir. Diğer 3 kart rastgele olabilir. Bir çift 88, 9, A ve 5 gibi kartları oluşturur.

Çift yok – Bu kombinasyonun hiçbir puanı yoktur, çünkü kartların hiçbiri eşleşmez.

Her oyuncu tarafından bir bahis oynanır ve elde ettikleri ellere bağlı olarak kazandıklarını paylaşırlar. En yüksek puana sahip olan oyuncu maksimum bahsi alırken, “çift yok” üreten kişi karşılığında hiçbir şey almayacaktır.

Bu basit prosedürleri anlamanız, bir profesyonel gibi poker oynamayı öğrenmenize yardımcı olacaktır. Şimdi başlamak için hazırsın! Sadece ellerini masaya koy.

You may also like :